Şehit oğullarının kabrini yalnız bırakmıyorlar


2020-06-02 09:07:30


Şehit oğullarının kabrini yalnız bırakmıyorlar


Mardin'in Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca’nın Ankara'nın Çubuk ilçesinde yaşayan ailesi, şehit oğullarının kabrini bir an olsun yalnız bırakmıyor. Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Tunca’nın ailesi, 4 aydır oğullarının başında adeta nöbet tutuyor. Her gün mesai saati bitiminde Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Paşa Mezarlığı’na giden şehit Emre Tunca’nın annesi Saniye, babası Bahtiyar Tunca ile kız kardeşi Gamze ve eşi, akşam saatlerinde hava kararana kadar mezarın başını terk etmiyor. Tunca ailesinin fertleri, Türk bayrakları ve çiçeklerle donattıkları kabrinin başında, şehidin arkadaşlarını ve sevenlerini kabul ediyor, Kur'an-ı Kerim okuyor. Baba Bahtiyar Tunca, Allah'tan kimseye evlat acısı yaşatmamasını dileyerek, tek tesellisinin oğlunun şehit mertebesine yükselmesi olduğunu vurguladı. Oğlunun mezarının hiç boş kalmadığını, çok sayıda ziyaretçinin geldiğini anlatan Tunca, ’’Mesai bitiminden sonra geliyoruz akşam hava kararana kadar burada bekliyoruz. Dualarımızı ediyoruz, Allah kabul etsin. Sağolsunlar gelenlerimiz oluyor. Onlar da burada dualarını ediyorlar. Aynı şehit olduğu günkü gibi acımızı içimizde yaşıyoruz. Tek tesellimiz evladımızın şehit olması. O biraz acımızı hafifletiyor. Ölmediğim sürece bu acının içimden çıkması imkansız bir şey. Ölene kadar bu şekilde her gün buraya geleceğim.’’ dedi. "Bunlar asker olamazlar" FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösteren Tunca, ’’Şerefli ve şanlı askerimizin üniformasının içine giren bu sahtekarlar asker olamazlar. Bunlar vatan hainidir. Bunlar için diyecek bir şey bulamıyorum. Yani o üniforma herkese layık olamaz ama bunlar onu kullanmışlar. Yazık günah, göz bebeğimiz ordumuzu bu duruma düşürdüler. Bizim çocuklarımız vatan uğruna can veriyorlar, şehit oluyorlar, bunların yaptıklarına bakın." diye konuştu. ''En büyük hayali şehit düşmekti'' Emre’nin en büyük hayalinin vatanına milletine hizmet etmek ve bu uğurda şehit düşmek olduğunu aktaran Saniye Tunca, darbe girişiminde bulunulmasının şehit yakınları olarak kendilerini çok üzdüğünü vurguladı.
Odasına Her Girdiğimde, Emremi Görmüş Gibi Oluyorum"


2020-06-02 09:03:46


Odasına Her Girdiğimde, Emremi Görmüş Gibi Oluyorum"


Mardin'de, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca'nın, Ankara'nın Çubuk ilçesinde yaşayan ailesi, evlatlarının hatıralarını odasında yaşatmaya çalışıyor.Nusaybin ilçesinde 2016'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Tunca'nın babası Bahtiyar ile annesi Saniye Tunca, evlatlarının askerde kullandığı bot, saat, üniforma, bere, kasatura, çektirdiği fotoğraflar ve özel eşyalarını odasına yerleştirdi.Oğullarına özlemlerini eşyalarına dokunarak gidermeye çalışan aile, küçük bir müzeyi andıran odada huzur buluyor.- "Odasına her gün gelip bakıyorum, onunla konuşuyorum"Baba Bahtiyar Tunca, oğullarının acısının zaman geçtikçe daha çok artmaya başladığını söyledi.Emre'ye yakışır şekilde odasını düzenlediklerini aktaran Tunca, "Biz onu unutmamak, anılarını hatıralarını yaşatmak amacıyla bu odayı düzenledik. Odasına her gün gelip bakıyorum, onunla konuşuyorum. Her girdiğimde Emremi görmüş gibi oluyorum. Yaşadıklarımızı hatırlıyorum, oğlum gözümde canlanıyor. Bugünlere şükür, vatanımız ve milletimiz sağ olsun." dedi.Doğum gününde şehit olmuşAnne Saniye Tunca ise şehit oğluyla gurur duyduğunu dile getirdi.Evladının kullandığı eşyaları yerleştirdikleri odasıyla teselli bulmaya çalıştıklarını anlatan Tunca, "Her gün bu odayı görmeden yapamıyoruz. Her odaya girdiğimde, oğlumu yaşıyormuş gibi hissediyorum. Burayı görünce onu görüyorum. Emre doğum gününde şehit oldu. Şehit olduğu ay, saat ve gün doğum günüyle aynıydı." diye konuştu.
ŞEHİT JANDARMA EMRE TUNCA’YA SON GÖREV


2020-06-02 09:00:02


ŞEHİT JANDARMA EMRE TUNCA’YA SON GÖREV


Mardin’in Nusaybin ilçesinde terörle mücadele kapsamında sürdürülen operasyon sırasında teröristlerce tuzaklanan el yapımı bombanın infilak etmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca için memleketi Çubuk’ta cenaze namazı kılındı. Mardin’in Nusaybin ilçesinde sürdürülen terör operasyonu sırasında Dicle Mahallesi’nde teröristlerce tuzaklanmış el yapımı bombanın infilak etmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca için Ankara’nın Çubuk ilçesinde cenaze namazı kılındı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze törenine, Şehit Tunca’nın Polis Akademisi öğrencisi olan nişanlısı Kübra Konuk, polis üniforması ile katıldı. Cenaze törenine katılan Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, aileye taziye dileklerinde bulundu. Cenaze namazı sırasında Tunca’nın nişanlısı Konuk, gözyaşları içinde Tunca’nın Türk bayrağına sarılı tabutuna son kez baktı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Tunca için helallik alındı ve dua edildi. Daha sonra Şehit Tunca’nın Türk bayrağına sarılı tabutu, omuzlarda bir süre taşındı. Akabinde ise Tunca’nın tabutu, cenaze aracına bindirildi. Cenaze aracının geçişi sırasında Tunca’nın nişanlısı Kübra Konuk, anne Saliha ve kız kardeş Gamze Tunca, asker selamı durdu. Tunca, Çubuk İlçe Şehitliği’nde toprağa verilecek.